Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب


لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت
لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

ورود مشترکین

محصولات تصادفي

دستمال سر نقابدار VISOR BUFF® CAMU

دستمال سر نقابدار VISOR BUFF® CAMU
  • موجود نيست
  • 97,000 تومان

لیزر تفنگ

لیزر تفنگ
  • موجود نيست
  • 145,000 تومان

کارد پرتابی 3 تایی رنگی

کارد پرتابی 3 تایی رنگی
  • موجود نيست
  • 51,000 تومان

توجه

جهت حذف شماره خود از لیست خبرنامه، کافی است عدد 555 را به شماره 500020308860 ارسال کنید

  • ثبت نام فروشنده
  • رهگيري سفارش

خبر : جنگل های استان بوشهر

1396/12/23 - 09:46:31
مساحت پوشش گیاهی اراضی استان بوشهر 420 هزار هکتار هست که 20 هزار هکتار از این اراضی جنگل‌های دست کاشت، 260 هزار هکتار جنگل طبیعی و 20هزار هکتار نیزار است.


جنگل های استان بوشهر

جنگل‌های دریایی«حرا» بوشهریکی از عجیب‌ترین عناصر طبیعی خلقت هستند چراکه در این جنگل‌ها درختانی در محل جذر ومدی دریا رشد می‌کنند و از آب شور دریا تغذیه می‌‌شوند.

اين استان به علت موقعيت خاص طبيعى و آب و هوايى، فاقد بيشه و جنگل‌‌هاى طبيعى است، ولى با ايجاد فضاهاى سبز خورموج و برازجان و درختکارى طرفين جادهٔ بوشهر - برازجان گام‌هاى مؤثرى در امر ايجاد جنگل‌هاى مصنوعى استان برداشته شده است. در فضاى سبز خورموج و برازجان به مساحت تقريبى ۳۸/۵ هکتار گونه‌‌هاى کهور، ‌ليتپوس، ليموترش و در طرفين جادهٔ‌ بوشهر - برازجان به طول ده کيلومتر گونه‌هاى کهور غرس شده است. جنگل‌هاى مصنوعى استان بوشهر تفرجگاه‌هاى مناسبى براى گذران اوقات فراغت مردم در ايام تعطيل به ويژه در فصل زمستان فراهم آورده‌اند.

جنگل گلوبردکان

جنگل گلوبردکان یکی از مناطق گردشگری واقع در بخش ریز در شهرستان جم استان بوشهر است.این جنگل با داشتن درختان بسیار سایه‌گستر و رود تقریباً دائمی همه ساله پذیرای مهمانان بسیاری است.جنگل گلوبردکان از جمله مناطقی است که عید نوروز بسیار پر تردد و مهمان‌پذیر بوده و به دلیل وسعت نسبتاً زیاد تعداد زیادی از مسافران نوروزی و مردم بومی می‌توانند از محیط مفرح آن استفاده کنند. جنگل گلوبردکان زیست بومی بزرگ با تنوع گسترده گیاهی و جانوریست. مکانی بکر برای انواع تحقیقات زیستی، با بیش از چهل پرنده مهاجر شناسایی شده، شاهین آمور، کورکور بال سیاه، عقاب طلایی، عقاب دوبرادر و... می باشد.

جنگل های حرا خلیج نایبند

پارک ملی، دریایی نایبند، از پارک‌ها ی ملی جنوب ایران است که با مساحت حدود ۴۲ هزار هکتاردر استان بوشهر در سال ۱۳۸۲، در شورای عالی محیط زیست به عنوان نخستین پارک ملی دریایی کشور ثبت شد. نایبند در 300 کیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر درعسلویه قرار دارد.پارک ملی، دریایی نایبندکه در جنوب بوشهر قرار دارد، از مجموعه  باارزش و کم نظیر گیاهی و جانوری تشکیل شده و از مهم ترین ویژگی‌های آن وجود سواحل متنوع حفره‌ای، ماسه‌ای، مرجانی و جنگلی است. پوشش گیاهی در پارک ملی دریایی نایبند بسیار متنوع و این منطقه رویشگاه ، حرا در استان بوشهر است از دیگر گیاهان منطقه میتوان کنار ، کهور ایرانی ، انجیر معابد ، انار شیطان ، استبرق ، صبر زرد و انواع گیاهان شور پسند را نام برد . پارک ملی دریایی نای بند با دارا بودن چشم اندازهای بدیع و کم نظیر ، تنوع ساحلی ، جنگهای حرا ، خورها ، مجتمع‌های مرجانی ، چمن‌زارهای علف دریایی ، وجود انبوه گونه‌هایی نادر گیاهی و جانوری و تنوع عظیم زیستگاههای منطقه ای منحصر به فرد و بسیار حساس و بی همتا در تمامی حوزه خلیج فارس است .

پارک ملی دیر- نخیلو

پارک ملی دیر- نخیلو بخش شرقی منطقه حفاظت شده مند می‌باشد که در سال 1386 به پارک ملی دیر- نخیلو ارتقا یافت. در حال حاضر مساحت این پارک 20436 هکتار است.این پارک ملی شامل جزایر نخیلو، تهمادون، ام الکُرم و جنگل‌های حرا مل گنزه است که در غرب بندر دیر قرار دارد.

جنگل گرم

جزیره گُرم از جزیره‌های غیر مسکونی ایرانی در خلیج فارس است. جزیره گرم در باختر روستای مل‌گنزه و دروداحمد (مقابل حدفاصل بخش بردخون و بخش مرکزی شهرستان دیر در خلیج فارس) با مساحت تقریبی ۳ کیلومتر مربع (سه کیلومتر طول و یک کیلومتر عرض) واقع شده‌است و بعلت وجود انبوه درختان جنگلی (بنام گرم) به همین نام مشهور شده‌است. بلندی این جزیره از سطح دریا بین ۱ تا ۲ متر است.جزیره گرم در قسمت خاوری جزیره نخیلو در فاصله ۵/۱ کیلومتری ساحل قرار دارد. در سواحل مقابل این جزیره اجتماعاتی از جنگلهای ماندابی حرا (موسوم به گُرم) به مساحت ۲۵ هکتار قرار دارد. این جزیره دارای تپه‌های شنی و گیاهان شور پسند (تهما) است

این استان فاقد پیست اسکی می باشد

نام جنگل

موقعیت جغرافیایی

مساحت

جنگل گلوبردکان

شهرستان جم

 

جنگل های حرا خلیج نایبند

عسلویه

42 هزار هکتار

پارک ملی دیر- نخیلو

بند دیر

20436 هکتار

جنگل گرم

بند دیر

25 هکتار

خورموج و برازجان

 

 38/5 هکتار

طرفين جادهٔ‌ بوشهر - برازجان

 

10 کيلومتر

 

 

1396/12/23 - 09:46:31
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي


Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب