Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب


لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت
لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

ورود مشترکین

محصولات تصادفي

توجه

جهت حذف شماره خود از لیست خبرنامه، کافی است عدد 555 را به شماره 500020308860 ارسال کنید

  • ثبت نام فروشنده
  • رهگيري سفارش

خبر : جنگلها و پیستهای اسکی استان البرز

1396/12/21 - 16:08:54
جنگلها و پیستهای اسکی استان البرز


جنگلهای استان البرز

مساحت استان البرز حدود ۵۱۶ هزار هکتار برآورد شده که از این میزان تنها حدود ۲۰ هزار هکتار جنگل‌های طبیعی و دست کاشت وجود دارد، جنگل ها حدود ۵ درصد مساحت استان البرز را شامل می‌شود که نسبت به استاندارد جهانی بسیار کم است.

پارک جنگلی جهان نما

پارک جنگلی جهان نما بزرگترین پارک شهر کرج با گونه های گیاهی و دریاچه زیباست که قدمتش به نیم قرن می رسد. این پارک در زمینی به مساحت هزار و ۴۰۰ هکتار و در حد فاصل اتوبان تهران – کرج و بزرگراه شهید همت واقع شده .

وجود درختان جوان و کهنسال پارک زمینه رو برای نماد گردشگری طبیعی و تاریخی مهیا کرده و در روز طبیعت به یکی از مناسب ترین مکانها برای تفریح خانواده ها بدل شده .وجود پارکی سرسبز به نام و وسعت " پارک جهان نما " نعمتی بزرگ است، گونه های نادر گیاهی، دریاچه و جزیره مصنوعی این پارک که در زمان گذشته با طراحی زیبا و منحصر به فردی ایجاد شده است از دیگر جاذبه های این مجموعه زیبا و منحصر به فرد است.

بوستان جنگلی هلجرد

بوستان جنگلی منطقه هلجرد یكی از جاذبه‌ها منطقه کمالشهر کرج است.در شمال اتوبان کرج ـ قزوین در نزدیکی بهشت سکینه در شمال روستای هلجرد جنگلی پوشیده از گیاهان و درختان به‌هم پیوسته وجود دارد که تفرجگاه بکری را به وجود آورده است. پارک جنگلی هلجرد در کمالشهر دارای موقعیت ممتاز برای اجرای طرح‌های گردشگری، اقتصادی، رفاهی و تفریحی است. البته این پارک نیاز به نگاه و رسیدگی مسئولان دارد که بتواند به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری استان البرزمعرفی شود. قسمتی از زمین‌های این بوستان در تملک شخصی است، بنابراین گردشگران باید از شمال به این جنگل وارد شده و از طبیعت زیبای آن استفاده کنند.

پارک شهید چمران

پارک شهید چمران با مساحتی در حدود 40 هکتار، بزرگ‌ترین پارک شهر کرج می‌باشد که از اواسط بلوار سرسبز ورودی اصلی شهر کرج که به همان نام است، آغاز شده و تا تپه‌های کلاک و ورودی جاده چالوس را دربر می‌گیرد.کناره‌های رودخانه کرج که از میان این پارک عبور می‌کند، تفرجگاه مناسبی برای ساکنان کرج در روزهای تعطیل فراهم آورده است.از جمله امکانات این پارک وجود یک شهر بازی زیبا و مجهز (که در سال 90 به عنوان شهر بازی نمونه کشور انتخاب شد)، یک سینما (در ضلع شمال غربی پارک) و باغ گل‌ها جهت پرورش گل و گیاه می‌باشد.

جنگل های کردان

کردان منطقه ای سرسبز و خوش آب و هوا نزدیک تهران اما بی بهره از دود و ترافیک است.کردان باغ های زیبا و بزرگی دارد که رفته رفته جای باغ های قلهک و شمیران را می گیرد.شهر کردان در ۲۵ کیلومتری کرج و ۶۵ کیلومتری غرب تهران قرار گرفته است.  کردان در ارتفاع 1350 متر ازسطح دریا و آب و هوایی معتدل و کوهستانی را داراست . کردان در حال حاضر به عنوان یکی از خاص ترین تفرجگاه های اطراف کرج شناخته می شود و در هر فصلی هستند گردشگران تورمسافرتی که به این ناحیه سفر کنند. کردان با داشتن طبیعتی زیبا و همچنین باغات میوه فراوان زیبایی خاصی را در اختیارگردشگران تورطبیعت گردی قرار می دهد. سفر به این منطقه در هر فصلی جذابیت های خاص خودش را دارد. در فصل بهار با طبیعتی فوق العاده زیبا مواجه می شوید. می توانید رودهای فصلی را در تمامی شیب ها و دره ها مشاهده کنید. آبشارهای فصلی در بهار به این منطقه جذابیتی خاص می بخشند. مسافرین تورمسافرتی کردان در فصل تابستان با حجم انبوهی از باغات میوه روبه رو می شوند. در پائیز کنتراست رنگی بی نظیری در این محدوده مشاهده می شود. می توانید کوچه باغ هایی را که پوشیده از برگ های پائیزی هستند را مشاهده کنید. قرار گرفتن این منطقه در ارتفاعات موجب شده که زمستان ها با بارش قابل قبول برف در این منطقه روبه رو باشیم. کردان یکی از زیباترین سوژه ها برای عکاسان طبیعت به حساب می اید و در هر فصلی می توانید شاهد انواع تورمسافرتی به ناحیه باشید.

باغ سیب مهرشهر

باغ سیب مهرشهر یکی از جاذبه‌های گردشگری سرسبز و وسیع کلانشهر کرج به شمار می‌رود که به مثابه ریه تنفسی برای این شهر عمل می‌کند. باغ سیب مهرشهر کرج با حدود ۴۰۰ هکتار وسعت در نزدیکی کاخ مروارید (شمس سابق) در جنوب غربی این شهر واقع است واکنون توسط بنیاد مستضعفان اداره می‌شود. این باغ دارای ۷۰ هزار اصله درخت میوه شامل گلابی، سیب، هلو، گردو و آلو می‌باشد. این باغ که قدمت آن به دوران حکومت پهلوی بازمی‌گردد، دارای درختانی کهنسال و چشم‌اندازی زیبا است. باغ سیب مهرشهر به رغم داشتن مالکان حقیقی و حقوقی جزء سرمایه‌های طبیعی شهر کرج محسوب می‌شود.

پیست های اسکس استان البرز

پیست اسکی خور

پیست اسکی خور با بلندای ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا در استان البرز و در نزدیکی سد امیرکبیر(سد کرج)، در کنار روستای تاریخی خور جای دارد. برای رسیدن به این پیست اسکی در ۲۳ کیلومتری جاده کرج-چالوس، پیش از ورودی تأسیسات سد امیرکبیر باید مسیر را از راه فرعی به سمت خاور پی گرفت و از روستاهای ارنگه و روستای جی گذر کرد.ساخت این پیست به پیش از سال ۱۳۵۷ بازمی‌گردد و پس از دوران جنگ ایران و عراق مجدداً راه‌اندازی گردید. در سال ۱۳۸۸ با تغییر در شیوه مدیریت و تفویض اختیارات مربوطه، آغاز به کار نمود. دارای دو مسیر ۱۸۵۰ متری و ۳۵۰ متری است و گنجایش روزانه ۱۳۰۰ اسکی‌باز را دارد. پیست اسکی خور هم اکنون در طول هفته برای استفاده همگانی آماده است. امکانات بالابری این پیست یک تله‌اسکی بشقابی است. با وجود موقعیت جغرافیایی پیست‌های اسکی خور و دیزین در استان البرز، فعالیت و نظارت بر این دو پیست هم اکنون زیر سرپرستی تربیت بدنی استان تهران انجام می‌شود. این پیست یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان کرج به شمار می‌آید.

پیست اسکی دیزین

دیزین مهم‌ترین پیست اسکی ایران و منطقه خاورمیانه است که در شهرستان کرج در استان البرز واقع شده‌است.پیست اسکی دیزین اولین پیست اسکی در ایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی مورد تأیید برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بین‌المللی به خود گرفت.این پیست وابسته به امکانات ویژه و خاص که شامل نکات فنی مانند، شیب مسیر، طول مسیر، محل برگزاری مسابقات و امکانات رفاهی است. دیزین در کوه‌های البرز و از تهران به فاصله ۱۲۳ کیلومتر از مسیر جاده چالوس و ۷۴ کیلومتری شهر کرج و ۷۱ کیلومتر از مسیر شمشک که امکانات ورزشی قابل توجهی دارد، واقع شده‌است.اولین دستگاه‌های بالابر در سال ۱۳۴۸ در دیزین نصب شدند.

دیزین ۲۳ پیست اسکی دارد که شامل ۴ تله کابین شاله، قله، دره، چمن، ۲ تله سیژ قله و چمن، ۷ تله اسکی بشقابی شامل دوبل مایر، سی چال، گوزنی، پشت ویل، مبتدی، چمن و یک تله اسکی چکشی است. برخی از پیستهای آن عبارتند از: پیست اسنو پارک، پیست یو، پیست مبتدی و پیست چمن. پائین‌ترین نقطه از سطح دریا ۲۶۵۰ متر و بلندترین نقطه آن ۳۶۰۰ متر و مسیر اسکی ۷٬۵ کیلومتر است.مدت زمان فصل اسکی در دیزین که بیشترین زمان را برای اسکی بازان درایران فراهم آورده از اوایل آذرماه تا اواخر اردیبهشت ماه است.امکانات رفاهی این پیست بنا به توسعه وسعت منطقه شامل ۲ هتل، ۱۹ کلبه )شاله(  و ۵ رستوران است. آب و هوای بسیار مناسب زمستانی (۲۰- سانتیگراد) با تعداد روزهای آفتابی زیاد و آب و هوای دلپذیر تابستانی حداکثر (۲۰+ سانتی گراد) و امکانات فراوان و دسترسی مناسب، دیزین را به یک دهکده توریستی کم‌نظیر زمستانی و تابستانی در خاورمیانه تبدیل کرده است.در طول تابستان، اسکی روی چمن نیز در این پیست امکان‌پذیر است. پیست اسکی روی چمن دیزین ۶۵۰ متر طول دارد. همه ساله در این منطقه مسابقات جهانی اسکی روی چمن برگزار می‌شود. همزمان، در مناطق دیگر دیزین از جمله منطقه پیست چمن، امکان فعالیت‌هایی از قبیل دوچرخه سواری کوهستانی، تیراندازی با کمان، کایت سواری و غیره موجود است و گردشگران از باغ گل و گونه‌های نادر گیاهان کوهستانی بازدید می‌نمایند.

نام جنگل

موقعیت جغرافیایی

مساحت

پارک جنگلی جهان نما

حد فاصل اتوبان تهران – کرج

1400هکتار

بوستان جنگلی هلجرد

کمالشهر

 

پارک شهید چمران

کرج

حدود 40 هکتار

جنگل های کردان

25 کیلومتری کرج

 

باغ سیب مهرشهر

کرج

حدود 400 هکتار

 

نام پیست

نام شهرستان

پیست اسکی خور

کرج

پیست اسکی دیزین

کرج

1396/12/21 - 16:08:54
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي


Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب