Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب


لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت
لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

ورود مشترکین

محصولات تصادفي

Fenix 5s

Fenix 5s
  • موجود نيست
  • 1 تومان

کیف کمری Al one

کیف کمری Al one
  • موجود نيست
  • 97,000 تومان

چاقو تاشو Clombia - طرح استتار

چاقو تاشو Clombia - طرح استتار
  • موجود نيست
  • 11,111 تومان

کلاه سه تکه EX2

کلاه سه تکه EX2
  • 132,000 تومان

توجه

جهت حذف شماره خود از لیست خبرنامه، کافی است عدد 555 را به شماره 500020308860 ارسال کنید

  • ثبت نام فروشنده
  • رهگيري سفارش

خبر : غار گبره

1396/08/04 - 11:35:31
موقعیت: هرمزگان، رویدر


 Gabreh: نام فارسی غار بصورت لاتین

معنی نام (وجه تسمیه): نر - Nar

 27˚ 27': (N)  عرض جغرافیایی دهانه غار

 55˚ 25': (E)  طول جغرافیایی دهانه غار

تعداد دهانه غار: 1 دهانه

نشانی محل غار: این غار در 120 کیلومتری استان هرمزگان از توابع شهرستان بندر خمیر به سمت کورستان به شهر رویدر می رسیم و بعد از عبور از میان رویدر به سمت بلوار ورزش ، شهرداری ، زمین چمن مصنوعی این شهر به آخر آسفالت می رسیم (از این به بعد جاده خاکیست) از راه خاکی به سمت دشتی به نام مزه ( محلی خوش آب و هوا) نزدیک به کوه شب منظره ای بسیار دل انگیز از طلوع و غروب دلنشین خورشید را می توان مشاهده نمود. به سمت محلی به نام کیچ به مدت (20 دقیقه) راه خود را ادامه می دهیم از این قسمت به بعد تا بالای سر غار 15 دقیقه کوهپیمایی می کنیم. چشم انداز رویدر از این بالا که با کوه شب عجین شده است. با نخل های سبز و سربه فلک کشیده نگینیست بر هوای گرم و خشک هرمزگان .

طول غار: 15 متر

عمق غار: 10 متر

توضیحاتی درباره نوع غار: این غار بر اثر عوامل طبیعی رخ داده که از نوع آهکی ( رسوبی ) و دارای آلیاژ بالایی است. ورود به دهلیز اصلی این غار بر اثر گذشت زمان و عوامل طبیعی مسدود شده است.

شرحی از پیمایش و ابزار مورد نیاز: در سالیان گذشته دسترسی از پایین امکان داشته است. اما با توجه به این که این کوه از نوع رسوبی بوده مسیر پاکوب از پایین به طرف غار کاملا ازبین رفته است و دسترسی به آن امکان پذیر نمی باشد. ارتفاع این رَخ (تپه ای که غار در آن قرار دارد) به بیش از 100 متر می رسد. که دهانه غار گبرو در قلب این رَخ ایجاد شده است.دسترسی به دهانه غار گبرو از بالا 45 متر است، در سمت چپ این غار شکافی به ارتفاع 30 متر ایجاد شده است. در بالای همان شکاف کارگاه طبیعی را برپا می کنیم، سنگ ریزه های این قسمت بسیار تیز و بران هستند. احتمال ریزش در هر لحظه امکان پذیر است. که احتیاج به رعایت کامل ایمنی در هنگام فرود و صعود از این غار است. تجهیزات مورد نیاز: طناب انفرادی 20 متر ، تسمه 12 متر، کارابین برای ایجاد کارگاه 5 عدد، محافظ طناب، طناب استاتیک 50 متری، استاپ، هشت فرود، پنتن، پارکاب، یومار، کرول ، تسمه اسلینگ 80، تسمه تورس، شانت ، عینک ایمنی

جانداران داخل غار: لانه پرستو ، مارمولک، عنکبوت

اطلاعات، داستانها و افسانه های اهالی در مورد غار: داستان هایی در مورد وجود دخمه ها ، آثار باستانی و صندوق های جواهر که سالها ورد زبان مردم رویدر بوده است ، از طرفی وجود دسته هاون در درون این غار است. که در صورت لمس آن دچار لرزش و فرد را از غار به بیرون پرت می کرد. از طرفی دیگر دهانه ورودی این غار از سمت دیگر بوده است که از طریق تونلی به این دهانه متصل می شده که به این منطقه می رسید.

توصیف سختی غار برای پیمایش: دسترسی به این غار در حال حاضر کاملا فنی بوده و احتیاج به ابزار و تجهیزات سنگ نوردیست

منبع: سایت غارهای ایران

1396/08/04 - 11:35:31
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي


Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب