Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب


لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

ورود مشترکین

محصولات تصادفي

توجه

جهت حذف شماره خود از لیست خبرنامه، کافی است عدد 555 را به شماره 500020308860 ارسال کنید

  • ثبت نام فروشنده
  • رهگيري سفارش

خبر : غار کوترلی

1396/08/04 - 10:27:27
موقعیت: استان مازندران، بهشهر، جاده کنت، روستای کنت


غار کوترلی یا کوتر کالی دو دهانه دارد که دهانه اصلی آن به ابعاد ۴ / ۵.۵ متر و دهانه دوم که در بالای دهانه اصلی قرار دارد به قطر ۸۰ سانتیمتر میباشد.

با گذر از دهانه پائین، یک چاه ۲۵ متری را فرود می روید که کارگاه آن به صورت طبیعی از بلوک تنه درخت می باشد . در انتهای چاه مسیر به دو راه با شیب نسبتا تند رو به پائین تقسیم می شود

مسیر سمت راست به طول ۳۵ متر می باشد. با وجود شیب اولیه این مسیر و در صورت لغزنده بودن با ایجاد کارگاه بلوک به قندیل و گرفتن حمایت از طناب ، این مسیر را بدون خطر پائین بروید و با رسیدن به انتهای شیب به فضای می رسید که انتهای مسیر  به دو دخمه زیبا ختم می شود.

مسیر سمت راست به طول ۲۷ متر می باشد و این مسیر هم همانند مسیر سمت چپ با شیب شروع می شود در صورت لغزنده بودن با ایجاد کارگاه بلوک به قندیل و گرفتن حمایت از طناب ، این مسیر را بدون خطر پائین بروید که در انتها به تالار بزرگی خواهید رسید که زیبایی آن قابل توصیف نمی باشد در وسط سقف تالار نور از دهانه بالا به داخل می تابد که خود زیبایی خاصی به فضای تالار می دهد. با رسیدن به مرکز تالار دو مسیر وجود دارد که یک مسیر در پشت تخته سنگ های بزرگ قرار دارد که طول آن ۲۰ متر می باشد و  مسیر دوم بعد از گذر تپه ای که از فضله کبوترها به وجود آمده است وجود دارد که طول آن ۴۰ متر می باشد.

برای فرود از دهانه دوم می توانید بدون ایجاد کارگاه مصنوعی و با به همراه داشتن محافظ طناب برای گذر از دهانه از کارگاه طبیعی بلوک تنه درخت استفاده کنید و همچنین به علت وجود تپه فضله در زیر دهانه و افزایش یا کم شدن ارتفاع تپه به دلیل شسته شدن آن توسط بارش باران ارتفاع آن متغیر می باشد به همین خاطر در زمان فرود با خود طناب اضافه بهمراه داشته باشید ، که در زمان فرود تیم ما تنها از یک طول طناب استفاده شد که عمق آن در آن زمان ۵۰ متر بوده است.

1396/08/04 - 10:27:27
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي


Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب