Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب


لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت
لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

ورود مشترکین

محصولات تصادفي

چادر اضطراری

چادر اضطراری
  • 69,000 تومان

Quatix

Quatix
  • موجود نيست
  • 1 تومان

سنگ چخماق Light My Fire - مدل پیشاهنگی

سنگ چخماق Light My Fire - مدل پیشاهنگی
  • موجود نيست
  • 35,000 تومان

توجه

جهت حذف شماره خود از لیست خبرنامه، کافی است عدد 555 را به شماره 500020308860 ارسال کنید

  • ثبت نام فروشنده
  • رهگيري سفارش

خبر : غار خونی

1396/08/04 - 10:00:41
موقعیت: استان مازندران، بهشهر، چهاراه گرگان، خیابان پاسداران، قنبرآباد (شهید جباری)، جاده کنت، روستای کنت


توصیف مختصری از منطقه

بهشهر یکی از شهرستان های زیبای استان مازندران است که از شمال به خلیج میانکاله، از خاور به شهرستان کردکوی، از جنوب به دامنه های البرز وشهرستان دامغان و از باختر به شهرستان ساری و نکا محدود می‌شود.

بهشهر به سبب موقعیت مکانی خاص خود ، فاصله کم با کوه و دریا و به موجب آن وجود ابرها و باران های پی یا پی و ساختار زمین شناسی و همچنین چشمه سارهای فراوان باعث شده در طی سالیان ، غارههای زیادی در این محدوده تشکیل شود.

یکی از زیبا ترین غارهای شهرستان بهشهر غار چاهی با نام محلی چاخانی یا چاه خونی به طول تقریبی 130 و عمق 75 متر و  با مختصات جغرافیایی N 36 37.868  -  E 53 32.554 می باشد.

مسیر دسترسی به این غار از بهشهر - چهاراه گرگان –  خیابان پاسداران  -  قنبرآباد (شهید جباری) –  جاده کنت می باشد که در فاصله 5 کیلومتری جاده بهشهر به روستای کنت در راس یال جنگلی به فضای باز خواهید رسید که از این نقطه به سمت شمال پیاده روی را شروع کرده که در فاصله 200 متری از جاده به محدوده غار خواهید رسید که دهانه غار در ته فروچاله ای  با قطر 60 و عمق 30 متر نمایان می باشد.

در فضای جنگلی اطراف فروچاله آب راه هایی نمایان می باشد که به رود (که خود راهنمای شما برای رسیدن به غار می باشد) منتهی شده که آب آنها به داخل غار می ریزد ، درصورت پیمایش غار در فصول پر باران از هواشناسی اطلاع دقیق داشته باشد چون در مواقع بارانی داخل غار آب با حالت خروشان و سیلاب جریان پیدا می کند.

غار چاه خونی در ته فروچاله ای با دهانه ای به قطر 4 متر نمایان می باشد . در بالای دهانه سنگ بزرگی لاخ شده است که از آن به عنوان کارگاه بلوک (معلق) استفاده نمودیم. از این کارگاه ، چاه اول را به عمق 25 متر فرود رفتیم. قابل ذکر است که در این قسمت به علت ریزش آب به داخل غار احتمال خیس شدن زیاد است . با رسیدن به ته چاه به مسیر پلکانی برخوردیم که آن را به طول 50 و عمق 20 متر پیمایش نمودیم که به چاه دوم رسیدیم. برای فرود از چاه دوم از سنگ در مسیر پلکانی به عنوان کارگاه بلوک برای حمات و تک رول هیلتی 10 میل را بر سر چاه کوبیدیم که از آن چاه دوم را به عمق 7 متر و چاه سوم به عمق 12 متر فرود رفتیم. یادآور شوم که در انتهای چاه دوم راه باریک و صعب العبوری وجود دارد که شما را به سر چاه چهارم و فضای انتهایی غار هدایت می کند و همچنین در این قسمت خفاش های زیادی وجود دارد . انتهای چاه دوم فضای کمی دارد که با پیچش 180 درجه به زیر مسیر پلکانی چاه اول به دوم ، چاه سوم نمایان می باشد در انتهای چاه سوم به راهروی برخوردیم که یک سمت آن با سقفی بلند به زیر مسیر پلکانی بین چاه اول و دوم برمیخورد و سمت دیگر این راهرو که مسیر جاری شدن رود در غار می باشد ما را به سمت چاه چهارم هدایت کرد که در این قسمت از غار هم از کارگاه بلوک و با استفاده از محافظ طناب چاه چهارم را به عمق 11 متر فرود رفتیم که به فضای گنبدی شکل رسیدیم . در بستر این فضای گنبدی شکل ، سنگ و زباله و گل و لای زیادی وجود داشت که آب آنها را با خود با داخل غار آورده بود که باعث شده بود ادامه مسیر غار را مسدود کند.

وقتی کلی به فضای این غار نگاه کنید حالت تک چاه دارد که قسمت قسمت شدن آن بر اثر لاخ شدن سنگ های بزرگ می باشد این سنگ ها ی بزرگ بر اثر ریزش سقف و همچنین به همراه آبی که در فصول پرباران به داخل غار جریان می یابد وارد غار شده که مسیر پلکانی بین چاه اول به دوم اینگونه می باشد ، توجه کنید که در هر پیمایش این قسمت را با احتیاط عبور کنید چون در صورت ریزش به عمق چاه سوم بر می خوری

1396/08/04 - 10:00:41
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي


Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب