Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب


لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت
لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

ورود مشترکین

محصولات تصادفي

چراغ قوه اضطراری و ضد آب SOL

چراغ قوه اضطراری و ضد آب SOL
  • موجود نيست
  • 75,000 تومان

سوت چخماق دار

سوت چخماق دار
  • 17,000 تومان

چراغ قوه پلیس سایز متوسط

چراغ قوه پلیس سایز متوسط
  • موجود نيست
  • 46,000 تومان

توجه

جهت حذف شماره خود از لیست خبرنامه، کافی است عدد 555 را به شماره 500020308860 ارسال کنید

  • ثبت نام فروشنده
  • رهگيري سفارش

خبر : غار کیلر

1396/08/03 - 18:54:06
موقعیت: استان کهگیلویه و بویر احمد، یاسوج، روستای رودریش


غار کیلر در استان کهگیلویه و بویراحمد در روستای رودریش(رودریش، روستایی از توابع بخش دیشموک شهرستان کهگیلویه) یا در 120 كیلومتری شهرستان "دهدشت" مركز شهرستان كهگیلویه واقع شده ...غار کیلر در سال 1377 توسط جناب آقای غلامرضا حق بین کشف گردید. سال 82 نیز در این غار غواصی انجام دادند و بیش از 1200 متر این غار شناسایی شده است.در این غار آبی، دریاچه‌ها ، آبشارها و استلاگمیت‌ها متعدد و بسیار دیدنی وجود دارد كه چشم هر بیننده‌ای را می‌نوازد. مسئول امداد و نجات كوهستان جمعیت هلال احمر استان كهگیلویه و بویراحمد در این زمینه گفت : برای شناسایی كامل این غار كه قسمت عمده آن را آب در بر گرفته است ، به دستگاه‌های پیشرفته نیاز است .

بدنه این غار از نوع آهكی و دارای قندیل‌های سنگی بسیار زیبا و دیدنی است كه چشم هر بیننده‌ای را نوازش می‌دهد. وی با بیان اینكه احتمال دارد ادامه این غار در زیر آب قرار گرفته باشد اظهار داشت: برای ادامه شناسایی در زیر آب احتیاج به نورپردازی بسیار قوی و همچنین دستگاه‌های پیشرفته است . در فصل بارندگی - اوایل بهار بله.آب از دهانه خارج میشه.

تو فصل بارش اونجوری که مشخصه و اهالی روستا گفتن آب بسیار زیادی از دهانه غار خارج میشه و محیط غار هم پر از آب میشه و پیمایش اون خطرناک یا غیرممکن هستاین غار كه در روستای "رودریش" از توابع بخش "دیشموك" قرار دارد در سال 82 توسط هئیت كوهنوردی و تیم امداد و نجات كوهستان هلال احمر استان و همچنین هئیت كوهنوردی بهبهان كشف و 600 متر آن شناسایی شد . گروه كوهنوردی استان اخیرا به كمك اهالی روستای "رودریش" به عمق یك هزار و 200 متری این غار آبی رفته و بخش‌های دیگری از آن را شناسایی كردند . در این غار آبی، دریاچه‌ها ، آبشارها و استلاگمیت‌ها متعدد و بسیار دیدنی وجود دارد كه چشم هر بیننده‌ای را می‌نوازد. مسئول امداد و نجات كوهستان جمعیت هلال احمر استان كهگیلویه و بویراحمد در این زمینه گفت : برای شناسایی كامل این غار كه قسمت عمده آن را آب در بر گرفته است ، به دستگاه‌های پیشرفته نیاز است . بدنه این غار از نوع آهكی و دارای قندیل‌های سنگی بسیار زیبا و دیدنی است كه چشم هر بیننده‌ای را نوازش می‌دهد.

1396/08/03 - 18:54:06
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي


Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب