Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب


لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

ورود مشترکین

محصولات تصادفي

بالش بادی

بالش بادی
  • 30,000 تومان

کبریت بنزینی (دائمی) طرح فشنگ

کبریت بنزینی (دائمی) طرح فشنگ
  • موجود نيست
  • 29,000 تومان

سطل آب تاشو

سطل آب تاشو
  • 37,000 تومان

چسب بخیه اضطراری 3M - آمریکا

چسب بخیه اضطراری 3M - آمریکا
  • موجود نيست
  • 29,000 تومان

Montana 650

Montana 650
  • موجود نيست
  • 1 تومان

توجه

جهت حذف شماره خود از لیست خبرنامه، کافی است عدد 555 را به شماره 500020308860 ارسال کنید

  • ثبت نام فروشنده
  • رهگيري سفارش

خبر : غار قوری قلعه

1396/08/03 - 18:15:49
موقعیت: استان کرمانشاه، 87 کیلومتری شهر کرمانشاه، 25 کیلومتری پاوه


غار قوری قلعه در استان کرمانشاه در فاصله ۸۷ کیلومتری شهر کرمانشاه و ۲۵ کیلومتری پاوه قرار دارد. غار در دامنه رشته کوه شاهو و داخل کانی‌های آهکی ایجاد شده و ارتفاع دهانه آن از سطح دریا حدود ۱۲۰۰ متر است. برفراز یکی از کوه‌های نزدیک غار، قلعه‌ای قدیمی به نام «قوری قلعه» قرار دارد. در گویش کردی «قوری» به معنای «گِل» است و قوری قلعه یعنی قلعه ساخته شده از گل یا قلعه گلی. نام غار برگرفته از نام قلعه است.

قوری قلعه بزرگ‌ترین غار آبی آسیا است و تاکنون ۳۱۴۰ متر آن شناسایی شده است. آبشارهای متعدد، قندیل های کریستالی، ستون‌های مورب گچی، حوضچه‌های آب، استالاگمیت و استلاگتیت‌های بسیار زیبا از جمله جاذبه‌های این غار است. وجود جنگل‌های متراکم با گونه‌های بلوط، انجیر کوهی، آلبالوی کوهی، بادام وحشی و همچنین حیواناتی چون گرگ، روباه، خوک، خرگوش و کل و بز در اطراف این غار، زیبابی خاصی به آن بخشیده است. تقریباً حدود ۴۰۰ متر از این غار نورپردازی شده است و هر روز بازدیدکنندگان بسیاری از این غار دیدن می‌کنند.

در غار قوری قلعه چکنده‌هایی منحصربه‌فرد به شکل گوشتکوب در بالای حوضچه‌هایی تشکیل شده‌اند که نظیر آن‌ها در هیچ یک از غارهای شناخته شده ایران دیده نشده است.

در حال حاضر غار از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول که حدود ۵۰۰ متر طول دارد، از دو تالار و دالان‌های رابط بین آن‌ها تشکیل شده و نورپردازی از زوایای مختلف آن را تبدیل به مکانی زیبا برای گردشگری کرده است؛ بخش دوم که با دری آهنی از بخش توریستی جدا شده است. این بخش از غار موانع طبیعی بسیاری دارد و به همین دلیل، تنها کوهنوردانی که تجهیزات لازم را به همراه دارند می‌توانند از این بخش غار بازدید کنند. زیباترین پدیده‌های غارسنگی در این بخش از غار قرار دارند و طول این بخش چند برابر طول بخش توریستی است.

1396/08/03 - 18:15:49
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي


Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب