Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب


لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت
لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

لینک عضویت در کانال فروشگاه بقا در طبیعت

ورود مشترکین

محصولات تصادفي

توجه

جهت حذف شماره خود از لیست خبرنامه، کافی است عدد 555 را به شماره 500020308860 ارسال کنید

  • ثبت نام فروشنده
  • رهگيري سفارش

خبر : غار جفریز

1396/08/03 - 17:55:54
غار جفریز که بر اثر پیش روی دریا طی میلیونها سال قبل در دل کوههای سر سبز و غرق گل گوغر در کرمان به وجود آمده زمینه را برای گردشگری در اعماق زمین در غاری آبی مهیا کرده که رونقش تلاش مسئولان را می طلبد


استان کرمان سرزمینی چهار فصل با اقلیمهای متفاوت است به گونه ای محمد علی اینانلو کرمان را سرزمین عجایب طبیعی و شگفتیها لقب داده است سرزمینی بکر و دست نخورده که زمینه ای مناسب برای رونق گردشگری دارد اما بسیاری از مناطق این استان که بیشترین پهنه سرزمینی در کشور را نیز به خود اختصاص داده است ناشناخته باقیمانده است و این درد عمیقی است بر تن صنعت گردشگری استان کهن و تاریخی کرمان که رفعش نیاز به همتی بلند دارد.

کرمان را با نام قلعه ها و ارگها و ابنیه تاریخش می شناسند اما این استان کوهستانهای سرسبز پوشیده از جنگلهای گردو و گل و رودخانه های جاری در دره های عمیق دارد که باورش برای افراد غیر بومی کمی مشکل است.

یکی از زیباترین شهرستانهای کرمان بافت است و در این شهرستان زیبا روستایی وجود دارد به نام جفریز که یکی از شگفت انگیزترین مناطق گردشگری ایران را در خود جای داده است.

جفریز در لغت به معنای مکانی است که دو رودخانه به هم می پیوندد و این نشان از پر آبی روستای جفریز دارد، مردمان این روستای زیبا که یکی از مناطق هدف گردشگری کشور نیز نام گرفته کشاورز پیشگانی هستند گردو کار که اصلیت ترک و تاجیک دارند که سابق بر این از عشایر استان کرمان محسوب می شدند.

چشم سبز زمین هزاران غارنورد را به سوی خود می کشاند

طبیعت زیبای این روستا به حدی شگفت انگیز است که بسیاری ان را با روستاهای شمال کشور مقایسه می کنند و کوهها و دره ها و اطراف رودخانه های این منطقه مملو از گیاهان خوش بو و درختان بادام و گردو است اما مهمترین عامل شهرت گردشگری جفریز که اغلب گردشگران خارجی را به سمت خود می کشاند غار شگفت انگیز جفریز یا همان "چشم سبز" است.

1396/08/03 - 17:55:54
برچسب هاي خبر :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي


Untitled Document

نماد اعتماد مشتریان

مجوز رسانه های اینترنتی

logo-samandehi

جواز کسب